wz

.[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Nezneuctíš Jméno Boží

Když mi pak činili výčitky v druhém přikázání, jasně jsem viděla, jak jsem se ještě jako dítě politováníhodným způsobem učila, že lži jsou výborným prostředkem, abych unikla trestům své matky, které někdy mohly vypadat i velmi přísné a tvrdé. A tak jsem začala jít svou cestu ve společnosti otce všech lží, satana. Stal se tak mým společníkem na cestě. Stala jsem se velkou lhářkou. A v tomto „umění lži" jsem se zdokonalovala. Stávala jsem se stále více perfektní. A v té míře, jak se mé hříchy stávaly stále většími a nechutnějšími, stupňovaly se i mé lži a stávaly se stále většími a nestydatějšími.
Chtěla jsem patrně dokázat sama sobě, k jakému mistrovství to v této disciplíně lži mohu dotáhnout. Lži se stávaly stále mocnějšími a přerostly mi přes hlavu - stejným způsobem jako dluhy.
Vrcholu hříchu lži jsem dosáhla, když šlo i o to svaté, o to Nejsvětější a o samotného PÁNA. Pozorovala jsem, že moje maminka měla velkou bázeň před Pánem Bohem. A pro ni bylo jméno PÁNA něčím úctyhodným a velmi svatým. Nechala jsem si to procházet hlavou a pomyslela jsem si, že to je pro
19

mě opravdu ta nejlepší zbraň. Tak ji mám (svoji matku) zcela v hrsti. A začala jsem při každé maličkosti a abych podpořila každou z mých lží, přísahat při BOHU. Brala jsem si Jméno BOŽÍ prostě lehkomyslně a bezdůvodně do úst. Své matce jsem například říkala: „Mami, při našem milém Kristu Ti přísahám..."; nebo „Mami, při Jménu Boha Otce Ti přísahám, ujišťuji Tě atd. atd...", a tak jsem přitom věrohodně vymyšlenými lžemi unikala asi zaslouženým trestům své matky.
Dokážete si představit, že pro svá lhaní, pro své prasečárny, pro tuto hromadu výkalů, ve které jsem se často cítila sviňácky dobře, jsem zneužívala Nejsvětější JMÉNO BOŽÍ a tím jsem HO zatahovala i do výkalů, protože jsem sama rovněž až po krk vězela v tomto močálu hříchů a v tomto lidském hnoji.
A teď se podívejte, moje milé sestry a bratři, díky svému osudu a této zkušenosti smrti, o které zde právě podávám zprávu, jsem se také naučila a na vlastní kůži zakusila, že slova a věty, které opouštějí naše ústa a které z nás vycházejí často tak lehkomyslně a neuváženě, nejsou prostě odváty větrem a takříkajíc se nerozplynou. Ne, zůstávají často skutečností, která nás mnohem později dostihne a najednou se nám zase vrátí jako „bumerang", snad dokonce ještě lépe vyjádřeno, dopadne zpět na nás. Možná Vám teď přeběhne mráz po zádech, až Vám povím následující. Ne jednou, ale velmi často, když byla moje matka opravdu tvrdohlavá a prostě mi nechtěla věřit, zkrátka jsem jí řekla:
„Mami, ať do mě uhodí blesk, jestli lžu. Říkám Ti jen čistou pravdu!"
A tyto mé časté výroky upadly v zapomnění a nikdo už na ně nemyslel. Ale teď se podívejte, stojím před Vámi pouze z čistého Milosrdenství BOŽÍHO, neboť mě skutečně zasáhl blesk, prakticky mnou projel, prakticky mě rozpůlil na dvě části a úplně spálil.
Tak mi tedy na onom světě ukázali, jak já, která jsem se velkolepě vydávala za katoličku, nikdy jsem nedržela slovo, vždycky jsem byla jen věrolomná a vždycky jsem Nejsvětější Jméno Našeho PÁNA a BOHA jen zneužívala a stavěla před své nečestnosti.
Zapůsobilo na mě, jak PÁN snášel všechny tyto ohavné a odporné případy a jak všichni tvorové současně před NÍM na znamení dojemného klanění a úcty padají na tvář. Viděla jsem nejblahoslavenější Pannu Marii, Matku Boží, u nohou PÁNA ve velké úctě a adoraci. Modlila se za mě a úpěnlivě HO prosila. A já, velká a hanebná hříšnice, jsem si z mého bahna s PÁNEM tykala. Já, která jsem byla přece údajně tak dobrá a měla jsem tak dobrou pověst, kterou jsem si ovšem koupila svými manipulacemi. A tak jsem se viděla, jak často jsem se bouřila proti PÁNU, jak jsem byla na NĚHO naštvaná, jak jsem na NĚHO nadávala a i HO proklínala. Bylo pro mě nejen
20

 zahanbující, nýbrž nesnesitelné a bolestné, když jsem si byla vědoma této minulosti a měla na ní jasný pohled.

Moje
webové stránky 
Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Viktorian http://viktorian.wz.sk

 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín: http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo: http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia: http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... : http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Seniorka a deti: http://seniorka-deti.wz.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk
Sedmičkari:
http://rannisedmicka.wz.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

Späť| Obnoviť | Dopredu